Ad Widget

Collapse

Migrace 3.0 na 5.0

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

  Migrace 3.0 na 5.0

  Ahoj,

  máme starou instalaci Zabbixu (3.0.3) na fyzickém stroji a chceme přejít na virtuální řešení se Zabbixem 5.0. Chtěl jsem se tedy zeptat a zároveň poprosit od informaci, zda je možné nějakým způsobem migrovat konfiguraci?

  Děkuji

  Petr

  #2
  Ahoj,

  zalezi co vsetko rozumies pod pojmom konfiguracia. V kazdom pripade je dolezita analyza stareho prostredia ( hosty, hostgroupy, templaty, notifikacne pravidla, uzivatelia, upravy konfiguracnych suborov atd ). Jednoduche to nebude

  1. scenar - nainstalovat novy zabbix5 na VM a preniest monitorovane hosty, templaty, notifikacie, userov , etc .....nieco sa da exportom z gui, nieco cez API, nieco je lahsie vytvorit nanovo , nieco nemigrovat vobec ( napr. nove templaty pre OS su daleko lepsie )

  2. scenar - zmigrovat databazu na VM , nainstalovat tam zabbix3 pripojit na kopiu starej databazy ( je v nej cela konfiguracia ) a urobit upgrade na zabbix5 ( v takom pripade by ti ostali aj historicke data )

  V oboch pripadoch je dobre mysliet na upravy v konfiguracnych suboroch ( napr. pocet pollerov a pod ) , ktore bude ( pravdepodobne ) potrebne preniest tiez do noveho prostredia.


  verzia 3
  https://www.zabbix.com/documentation..._export_import
  verzia 5
  https://www.zabbix.com/documentation..._export_import

  Comment


   #3
   Ahoj,

   opravdu moc děkuji za odpověď, jelikož jsem v Zabbixu úplný nováček, tak že je pro mě každá rada velmi cenná :-)

   Mě se líbá varianta č. 1., jelikož se nebude migrovat úplně vše ze staré verze. Konfigurace projde filtrem v kterém určím co zůstane na starém Zabbixu a co půjde do nového.

   Koukal jsem na návody které jste mi poslal a abych řekl pravdu vůbec nemám ponětí jak se s API pracuje. Je tu nějaký návod, nebo popřípadě video, z kterého bych se to mohl naučit? Určitě ocením i zkušenou radu odborníka

   Popřípadě by se mi ještě hodily nastudovat základy Zabbixu, můžete mi i v tomto případě něco doporučit?

   Moc děkuji

   Petr

   Comment


    #4
    Zabbix api napr. tu

    https://blog.zabbix.com/tag/api/

    Zaklady Zabbixu

    https://www.packtpub.com/product/zab.../9781789340266 ( verzia 4 ale pouzitelne )

    Udemy kurzy

    https://www.udemy.com/topic/zabbix/


    Comment

    Announcement

    Collapse
    No announcement yet.
    Working...
    X