6 Новий шаблон

Огляд

У цьому розділі ви дізнаєтеся, як налаштувати шаблон.

Раніше ми дізналися, як налаштувати елемент даних, тригер і як отримати сповіщення про проблему для вузла мережі.

Хоча всі ці кроки самі по собі пропонують велику гнучкість, може здатися, що їх потрібно виконати багато, якщо це необхідно, скажімо, для тисячі вузлів мережі. Трохи автоматизації було б зручно.

Тут на допомогу приходять шаблони. Шаблони дозволяють групувати корисні елементи даних, тригери та інші сутності, щоб їх можна було повторно використовувати знову і знову, застосовуючи до вузлів мережі за один крок.

Коли шаблон пов’язано з вузлом мережі, вузол мережі успадковує всі сутності шаблону. Отже, в основному, заздалегідь підготовлену групу перевірок можна застосувати дуже швидко.

Додавання шаблону

Щоб почати працювати з шаблонами, ми повинні спочатку його створити. Для цього в Збір данихШаблони натисніть Створити шаблон. Це надасть нам форму конфігурації шаблону.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

Тут потрібно ввести наступні параметри:

Назва шаблону

  • Введіть назву шаблону. Допускаються буквено-цифрові символи, пробіли та підкреслення.

Групи шаблонів

  • Виберіть одну або кілька груп, натиснувши кнопку Вибрати. Шаблон має належати до групи.

Права доступу до груп шаблонів призначаються в налаштуваннігрупи користувачів на вкладці Дозволи шаблону так само, як дозволи вузла мережі. Усі права доступу призначаються групам, а не окремим шаблонам, тому включення шаблону принаймні до однієї групи є обов’язковим.

Після завершення натисніть Додати. Ваш новий шаблон має бути видимим у списку шаблонів. Ви також можете скористатися фільтром, щоб знайти свій шаблон.

Як ви можете бачити, шаблон відображається, але він не містить нічого - жодних елементів даних, тригерів чи інших сутностей.

Додавання елемента даних до шаблону

Щоб додати елемент даних до шаблону, перейдіть до списку елементів для 'New host'. У Збір даних → Хости натисніть Елементи біля пункту 'New host'.

Потім:

  • Поставте прапорець біля елементу даних 'CPU Load' у списку.
  • Натисніть Копіювати під списком.
  • Виберіть шаблон, до якого потрібно скопіювати елемент.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

  • Натисніть Копіювати.

Якщо ви зараз перейдете до Збір данихШаблони, у 'New template' має бути один новий елемент даних.

Наразі ми зупинимося лише на одному елементі даних, але так само ви можете додати будь-які інші елементи даних, тригери чи інші сутності до шаблону, доки це не буде досить повний набір сутностей для певної мети (моніторинг ОС, моніторинг окремої програми).

Пов'язування шаблону з вузлом мережі

З шаблоном готово, залишається тільки додати його на вузол мережі. Для цього перейдіть до Збір даних → Хости, клацніть 'New host', щоб відкрити форму його властивостей, і знайдіть поле Шаблони.

Почніть вводити Новий шаблон у полі Шаблони. Назва шаблону, який ми створили, має з’явитися у спадному списку. Прокрутіть вниз, щоб вибрати. Переконайтеся, що він з’явився в полі Шаблони.

Натисніть Оновити у формі, щоб зберегти зміни. Тепер шаблон додано до вузла мережі з усіма об’єктами, які він містить.

Таким чином його можна також застосувати до будь-якого іншого вузла мережі. Будь-які зміни в елементах даних, тригерах та інших сутностях на рівні шаблону поширюватимуться на вузли мережі, з якими пов’язано шаблон.

Пов'язування попередньо визначених шаблонів на вузли мережі

Як ви могли помітити, Zabbix поставляється з набором попередньо визначених шаблонів для різних ОС, пристроїв і програм. Щоб дуже швидко розпочати моніторинг, ви можете зв’язати відповідний із них із вузлом мережі, але пам’ятайте, що ці шаблони потрібно точно налаштувати для вашого середовища. Деякі перевірки можуть не знадобитися, а інтервали опитування можуть бути надто частими.

Доступна додаткова інформація про шаблони.