4 Новий тригер

Огляд

У цьому розділі ви дізнаєтесь, як налаштувати тригер.

Елементи даних лише збирають дані. Щоб автоматично оцінювати вхідні дані, нам потрібно визначити тригери. Тригер містить вираз, який визначає порогове значення прийнятного рівня для даних.

Якщо вхідні дані перевищують цей рівень, спрацьовує тригер, або переходить у стан 'Проблема', повідомляючи нам, що трапилося щось, що може потребувати уваги. Якщо рівень знову прийнятний, тригер повертається до стану 'OK'.

Додавання тригера

Щоб налаштувати тригер для нашого елемента даних, перейдіть до Збір даних → Хости, знайдіть 'New host' і натисніть Тригери поруч із ним, а потім — Створити тригер. Це представляє нам форму визначення тригера.

Важлива інформація для нашого тригера:

Ім'я

  • Введіть CPU load too high on 'New host' for 3 minutes як значення. Це буде назва тригера, яка відображатиметься в списках та в інших місцях.

Вираз

  • Введіть: avg(/New host/system.cpu.load,3m)>2

Це вираз тригера. Переконайтеся, що вираз введено правильно, до останнього символу. Ключ елемента даних тут (system.cpu.load) використовується для посилання на елемент даних. Цей конкретний вираз в основному говорить про те, що поріг проблеми перевищено, коли середнє значення навантаження ЦП протягом 3 хвилин перевищує 2. Ви можете дізнатися більше про синтаксис виразів тригера.

Після завершення натисніть Додати. Новий тригер має з’явитися в списку тригерів.

Відображення статусу тригера

Якщо тригер визначено, вам може бути цікаво переглянути його статус.

Якщо навантаження ЦП перевищило пороговий рівень, який ви визначили в тригері, проблема буде відображена в Моніторинг → Проблеми.

Блимання в стовпці статусу вказує на нещодавню зміну статусу тригера, яка відбулася за останні 30 хвилин.