1 Вхід і налаштування користувача

Огляд

У цьому розділі ви дізнаєтесь, як увійти та налаштувати користувача системи Zabbix.

Вхід

Це екран привітання Zabbix. Введіть ім’я користувача Admin з паролем zabbix, щоб увійти як суперкористувач Zabbix. Буде надано доступ до всіх розділів меню.

Захист від атак перебором

У разі п’яти послідовних невдалих спроб входу інтерфейс Zabbix призупиняється на 30 секунд, щоб запобігти атакам перебору та словниковим атакам.

IP-адреса невдалої спроби входу буде відображена після успішного входу.

Додавання користувача

Щоб переглянути інформацію про користувачів, перейдіть до Користувачі → Користувачі.

Щоб додати нового користувача, натисніть Створити користувача.

У формі нового користувача обов’язково додайте свого користувача до однієї з існуючих груп користувачів, наприклад, 'Адміністратори Zabbix'.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

За замовчуванням для нових користувачів не визначено медіа (методи доставки сповіщень). Щоб створити його, перейдіть на вкладку 'Медіа' та натисніть Додати.

У цьому спливаючому вікні введіть електронну адресу користувача.

Ви можете вказати період часу, протягом якого медіа буде активним (опис формату див. на сторінці Специфікація періоду часу), за замовчуванням медіа завжди активно. Ви також можете налаштувати рівні серйозності тригера, для яких медіа буде активним, але поки що залиште всі їх увімкненими.

Натисніть Додати, щоб зберегти медіа, а потім перейдіть на вкладку 'Дозволи'.

На вкладці 'Дозволи' обов’язкове поле Роль. Роль визначає, які елементи інтерфейсу користувач може переглядати та які дії йому дозволено виконувати. Натисніть Вибрати та виберіть одну з ролей зі списку. Наприклад, виберіть Роль адміністратора, щоб дозволити доступ до всіх розділів інтерфейсу Zabbix, окрім Адміністрування. Пізніше ви можете змінити дозволи або створити більше ролей користувачів. Після вибору ролі на тій же вкладці з’являться дозволи:

user_permissions.png

Натисніть Додати у формі властивостей користувача, щоб зберегти користувача. Новий користувач з’явиться в списку користувачів.

Додавання дозволів

За замовчуванням новий користувач не має прав доступу до вузлів мережі і шаблонів. Щоб надати права користувача, натисніть на групу користувача в стовпці Групи (в даному випадку - 'Адміністратори Zabbix'). У формі властивостей групи перейдіть на вкладку Дозволи вузла мережі, щоб призначити дозволи групам вузлів мережі.

Цей користувач має мати доступ лише для читання до групи серверів Linux, тому натисніть Вибрати поруч із полем вибору групи вузлів мережі.

У цьому спливаючому вікні встановіть прапорець поруч із 'Сервери Linux', а потім натисніть Вибрати. Сервери Linux повинні відображатися в полі вибору. Натисніть кнопку 'Читати', щоб встановити рівень дозволу, а потім натисніть Додати, щоб додати групу до списку дозволів. У формі властивостей групи користувачів натисніть Оновити.

Щоб надати дозволи на шаблони, вам потрібно буде перейти на вкладку Дозволи шаблону та вказати групи шаблонів.

У Zabbix права доступу до вузлів мережі і шаблонів призначаються групам користувачів, а не окремим користувачам.

Готово! Ви можете спробувати увійти, використовуючи облікові дані нового користувача.