4 סקירה של Zabbix

ארכיטקטורה

Zabbix מורכבת מכמה רכיבי תוכנה עיקריים. שֶׁלָהֶם תחומי האחריות מפורטים להלן.

שרת

שרת Zabbix הוא הרכיב המרכזי של אילו סוכנים מדווחים על מידע על זמינות ושלמות ו סטָטִיסטִיקָה. השרת הוא המאגר המרכזי שבו כל תצורה, נתונים סטטיסטיים ותפעוליים מאוחסנים.

אחסון מסד נתונים

כל מידע התצורה, כמו גם הנתונים שנאספו על ידי Zabbix הוא מאוחסן במסד נתונים.

ממשק אינטרנט

לגישה נוחה ל- Zabbix מכל מקום ומכל פלטפורמה, ה מסופק ממשק מבוסס אינטרנט. הממשק הוא חלק משרת Zabbix, ובדרך כלל (אך לא בהכרח) פועל על אותה מכונה פיזית כמו זה שמנהל את השרת.

פרוקסי

Proxy Zabbix יכול לאסוף ביצועים ו נתוני זמינות מטעם שרת Zabbix. פרוקסי הוא אופציונלי חלק מפריסת Zabbix; עם זאת, זה עשוי להועיל מאוד להפיץ את העומס של שרת Zabbix יחיד.

סוכן

סוכני Zabbix פרוסים על יעדי ניטור לניטור פעיל משאבים ויישומים מקומיים ולדווח על הנתונים שנאספו ל- Zabbix שרת. מאז Zabbix 4.4, ישנם שני סוגים של סוכנים זמינים: ה סוכן Zabbix (קל משקל, נתמך ברבים פלטפורמות, כתובות ב-C) וב-סוכן Zabbix 2 (גמיש במיוחד, ניתן להרחבה בקלות עם תוספים, כתוב ב-Go).

זרימת נתונים

בנוסף חשוב לקחת צעד אחורה ולהסתכל על זרימת נתונים כוללת בתוך Zabbix. על מנת ליצור פריט מתכנס נתונים תחילה עליך ליצור מארח. עוברים לקצה השני של ה-Zabix ספקטרום תחילה עליך להיות בעל פריט כדי ליצור טריגר. אתה חייב שיהיה לך טריגר ליצירת פעולה. לכן אם אתה רוצה לקבל התראה על כך עומס המעבד שלך גבוה מדי ב-Server X עליך ליצור תחילה מארח ערך עבור שרת X ואחריו פריט לניטור המעבד שלו, ואז א טריגר המופעל אם המעבד גבוה מדי, ואחריו פעולה ששולח לך מייל. למרות שזה אולי נראה כמו הרבה שלבים, עם השימוש בתבנית זה ממש לא. עם זאת, בשל עיצוב זה הוא כן אפשר ליצור הגדרה גמישה מאוד.