2 קישור/ניתוק

סקירה כללית

קישור הוא תהליך שבו תבניות מוחלות על מארחים, ואילו ביטול הקישור מסיר את השיוך לתבנית ממארח.

::: שימו לב חשוב תבניות מקושרות ישירות למארחים בודדים ולא לארח קבוצות. כל שעליך לעשות הוא להוסיף תבנית לקבוצה מארחת לא לקשר את זה. קבוצות מארחות משמשות רק לקיבוץ לוגי של מארחים ו תבניות. :::

קישור תבנית

כדי לקשר תבנית למארח, בצע את הפעולות הבאות:

 • עבור אל תצורה → מארחים
 • לחץ על המארח הדרוש
 • התחל להקליד את שם התבנית בשדה תבניות. רשימה של יופיעו תבניות תואמות; גלול למטה כדי לבחור.
 • לחלופין, תוכל ללחוץ על בחר ליד השדה ו בחר תבנית אחת או כמה מהרשימה בחלון קופץ
 • לחץ על הוסף/עדכן בטופס מאפייני המארח

למארח יהיו כעת את כל הישויות (פריטים, טריגרים, גרפים וכו') של התבנית.

::: שימו לב חשוב קישור מספר תבניות לאותו מארח יעשה זאת נכשל אם בתבניות האלה יש פריטים עם אותו מפתח פריט. וגם, מכיוון שטריגרים וגרפים משתמשים בפריטים, לא ניתן לקשר אותם למארח בודד גם ממספר תבניות, אם משתמשים בפריט זהה מפתחות. :::

כאשר מוסיפים ישויות (פריטים, טריגרים, גרפים וכו') מה- תבנית:

 • ישויות זהות קיימות בעבר במארח מתעדכנות כ ישויות של התבנית, וכל ההתאמות האישיות הקיימות לישות ברמת המארח אובדות
 • מתווספות ישויות מהתבנית
 • כל ישויות מקושרות ישירות, שלפני הצמדת תבנית, קיים רק על המארח נותר ללא נגיעה

ברשימות, כל הישויות מהתבנית כעת מופיעות בקידומת ה- שם התבנית, המציין כי אלה שייכים לתבנית המסוימת. שם התבנית עצמו (בטקסט אפור) הוא קישור המאפשר גישה ל רשימה של הישויות הללו ברמת התבנית.

אם ישות כלשהי (פריט, טריגר, גרף וכו') אינה מקדימה את ה- שם התבנית, זה אומר שהיא הייתה קיימת במארח לפני ולא הייתה הוספה על ידי התבנית.

קריטריונים לייחודיות של ישות

כאשר מוסיפים ישויות (פריטים, טריגרים, גרפים וכו') מתבנית זה חשוב לדעת אילו מהישויות האלה כבר קיימות במארח וצריך להתעדכן ואילו ישויות שונות. קריטריוני הייחודיות להחלטה על זהות/הבדל הם:

 • עבור פריטים - מפתח הפריט
 • עבור טריגרים - שם וביטוי טריגר
 • עבור גרפים מותאמים אישית - שם הגרף והפריטים שלו
קישור תבניות למספר מארחים

כדי לעדכן קישור תבניות של מארחים רבים, ב-תצורה → מארחים בחר כמה מארחים על ידי סימון תיבות הסימון שלהם, ולאחר מכן לחץ על מסה update מתחת לרשימה ולאחר מכן בחר תבניות קישור:

כדי לקשר תבניות נוספות, התחל להקליד את שם התבנית ב- שדה השלמה אוטומטית עד להופעת תפריט נפתח המציע את ההתאמה תבניות. פשוט גלול למטה כדי לבחור את התבנית לקישור.

האפשרות החלף תאפשר לקשר תבנית חדשה תוך כדי ביטול הקישור כל תבנית שהייתה מקושרת למארחים לפני כן. אפשרות בטל קישור יאפשר לציין אילו תבניות לבטל את הקישור. * ברור מתי אפשרות ביטול הקישור* תאפשר לא רק לבטל קישורים מקושרים בעבר תבניות, אבל גם להסיר את כל האלמנטים שעברו מהן בירושה (פריטים, טריגרים וכו').

Zabbix מציעה סט גדול של תבניות מוגדרות מראש. אתה יכול להשתמש בהם לעיון, אך היזהר משימוש בהם ללא שינוי ב ייצור מכיוון שהם עלולים להכיל יותר מדי פריטים ולסקר נתונים גם כן לעתים קרובות. אם בא לך להשתמש בהם, כוונן אותם כך שיתאימו לך אמיתי צרכי.

עריכת ישויות מקושרות

אם תנסה לערוך פריט או טריגר שהיה מקושר מהתבנית, אתה עשוי להבין שאפשרויות מפתח רבות מושבתות לעריכה. זֶה הגיוני שכן הרעיון של תבניות הוא שדברים נערכים פנימה בנגיעה אחת ברמת התבנית. עם זאת, אתה עדיין יכול, עבור לדוגמה, הפעל/השבת פריט במארח הבודד והגדר את מרווח עדכון, אורך היסטוריה ועוד כמה פרמטרים.

::: שימו לב חשוב כל התאמות אישיות לישויות המיושמות ברמת התבנית תעקוף את ההתאמות האישיות הקודמות של ישויות ברמת המארח. :::

אם ברצונך לערוך את הישות במלואה, עליך לערוך אותה ב- רמת התבנית (קיצור דרך ברמת התבנית מוצג בשם הטופס), יש לזכור שהשינויים האלה ישפיעו על כל המארחים שיש להם את זה תבנית המקושרת אליהם.

ביטול קישור תבנית

כדי לבטל קישור של תבנית ממארח, בצע את הפעולות הבאות:

 • עבור אל תצורה → מארחים
 • לחץ על המארח הדרוש ומצא את השדה תבניות
 • לחץ על בטל קישור או בטל קישור וניקוי ליד התבנית אל לבטל את הקישור
 • לחץ על עדכן בטופס תכונות המארח

בחירה באפשרות בטל קישור פשוט תסיר את השיוך ל- תבנית, תוך השארת כל הישויות שלה (פריטים, טריגרים, גרפים וכו') עם המארח.

בחירה באפשרות בטל קישור ונקה תסיר את שתי השיוך עם התבנית וכל הישויות שלה (פריטים, טריגרים, גרפים וכו').