This is a translation of the original English documentation page. Help us make it better.

10. מעקב אחר מכונות וירטואליות

סקירה

תמיכה במעקב אחר סביבות VMWare זמינה ב־Zabbix החל מגרסה 2.2.0.

ל־Zabbix יש אפשרות להשתמש בכללי גילוי ברמה נמוכה כדי לגלות hypervisors ומכונות וירטואליות של VMware אוטומטית וליצור מארחים כדי לעקוב אחריהם, בהתאם לאבות טיפוס מארחים שהותאמו מראש.

סדרת נתוני ברירת המחדל ב־Zabbix מציעה תבניות מוכנות לשימוש לטובת מעקב אחר VMware vCenter או ESX hypervisor.

גרסת ה־VMware vCenter או ה־vSphere המזערית הנדרשת היא 5.1.

פרטים

ניטור המכונה הוירטואלית נעשה בשני שלבים. ראשית, וירטואלי נתוני המכונה נאספים על ידי תהליכי vmware collector של Zabbix. הָהֵן תהליכים משיגים מידע הכרחי משירותי האינטרנט של VMware דרך פרוטוקול SOAP, עבד אותו מראש ואחסן בשרת Zabbix משותף זיכרון. לאחר מכן, נתונים אלה מאוחזרים על ידי סקרים באמצעות Zabbix simple בדוק את VMware keys.

החל מגרסה 2.4.4 של Zabbix הנתונים שנאספו מחולקים ל-2 סוגים: נתוני תצורה של VMware ונתוני מונה ביצועים של VMware. שני הסוגים נאספים באופן עצמאי על ידי אספני vmware. כי מתוך כך מומלץ לאפשר יותר אספנים מהמנוטרים שירותי VMware. אחרת, אחזור של מונה הביצועים של VMware הנתונים הסטטיסטיים עשויים להתעכב על ידי אחזור תצורת VMware נתונים (שלוקח זמן מה עבור התקנות גדולות).

כרגע רק נתונים סטטיסטיים של מאגר נתונים, ממשק רשת והתקן דיסק ופריטי מונה ביצועים מותאמים אישית מבוססים על ביצועי VMware מידע נגד.

תצורה

כדי שניטור מחשב וירטואלי יעבוד, Zabbix צריך להיות קומpiled עם ה אפשרויות הידור --with-libxml2 ו- --with-libcurl.

ניתן להשתמש באפשרויות קובץ התצורה הבאות כדי לכוונן את הווירטואלי ניטור מכונה:

 • StartVMwareCollectors - מספר ה-vmware המחולקות מראש מופעי אספן.
  ערך זה תלוי במספר שירותי VMware שאתה הולך אליהם לפקח. ברוב המקרים זה צריך להיות:
  servicenum < StartVMwareCollectors < (servicenum * 2)
  כאשר servicenum הוא מספר שירותי VMware. למשל אם אתה יש שירות VMware אחד לניטור הגדר את StartVMwareCollectors ל-2, אם יש לך 3 שירותי VMware, הגדר אותו ל-5. שים לב שברוב המקרים ערך זה לא צריך להיות פחות מ-2 ולא צריך להיות פי 2 גדול ממספר שירותי VMware שאתה מנטר. גַם זכור כי ערך זה תלוי גם בסביבת VMware שלך גודל ותצורת VMwareFrequency ו-VMwarePerfFrequency פרמטרים (ראה להלן).
 • VMwareCacheSize
 • VMwareFrequency
 • VMwarePerfFrequency
 • VMwareTimeout

לפרטים נוספים, עיין בדפי קובץ התצורה של Zabbix שרת ו proxy.

::: שימו לב חשוב כדי לתמוך במדדי קיבולת מאגר נתונים Zabbix דורש פרמטר vpxd.stats.maxQueryMetrics של תצורת VMware לפחות 64. ראה גם את בסיס הידע של VMware מאמר. :::

גילוי

Zabbix יכולה להשתמש בכלל גילוי ברמה נמוכה כדי לגלות אוטומטית היפרוויזורים ומכונות וירטואליות של VMware.

כל שדות הקלט החובה מסומנים בכוכבית אדומה.

מפתח כלל הגילוי בצילום המסך לעיל הוא vmware.hv.discovery[{$VMWARE.URL}].

אבות טיפוס מארח

ניתן ליצור אבות טיפוס מארח עם כלל הגילוי ברמה נמוכה. מתי מכונות וירטואליות מתגלות, אבות הטיפוס הללו הופכים למארחים אמיתיים. לאבות טיפוס, לפני שהם מתגלים, לא יכולים להיות פריטים משלהם טריגרים, מלבד אלו מהתבניות המקושרות. מארחים גילו יהיה שייך למארח קיים.

על מנת שלמארחים שנוצרו מאב טיפוס יהיו שמות מארח ייחודיים, השדה שם מארח חייב להכיל לפחות גילוי ברמה נמוכה macro.

מאז Zabbix 5.2, מארחים שהתגלו עשויים להיות מוגדרים בהתאמה אישית ממשק או יורש את ה-IP של מארח שאליו שייך כלל הגילוי (בְּרִירַת מֶחדָל). כדי להוסיף ממשק מותאם אישית אחד או יותר, החלף את הממשק בורר ממצב ירושה למצב מותאם אישית, ולאחר מכן לחץ על add_link.png ובחר סוג הממשק הנדרש מהתפריט הנפתח שמופיע. את כל ניתן להגדיר סוגים נתמכים של ממשקים עבור אב טיפוס מארח: סוכן Zabbix, SNMP, JMX, IPMI. שדות ממשק תומכים ברמה נמוכה פקודות מאקרו גילוי ו-פקודות מאקרו משתמש. אם צוינו מספר ממשקים מותאמים אישית - השתמש בעמודה ברירת מחדל כדי ציין את הממשק הראשי.

הערות:

 • אם נבחרה מותאם אישית, אך לא צוינו ממשקים מארחים ייווצרו ללא ממשקים.
 • אם נבחר Inherit עבור אב טיפוס מארח ששייך ל- a תבנית, מארחים שהתגלו יירשו את הממשק של מארח שאליה התבנית מקושרת.

::: הערה אזהרה מארח לא ייווצר, אם ממשק המארח מכיל נתונים שגויים :::

ניתן להשתמש בפקודות מאקרו LLD גם עבור השם הגלוי, אב הטיפוס של קבוצת המארח שדות, ערכי תג או ערכים של פקודות מאקרו של משתמש מארח אב טיפוס.

אפשרויות נוספות שניתן לציין עבור אב טיפוס מארח הן:

 • קישור לקבוצות מארחות קיימות
 • קישור תבנית
 • הצפנה

אם Create Enabled מסומן, המארח יתווסף ב-Enabled מדינה. אם לא מסומן, המארח יתווסף, אך במצב מושבת.

אם Discover מסומן (ברירת מחדל), המארח יווצר. אם לא מסומן, המארח לא ייווצר, אלא אם כן הגדרה זו נדחק ב גילוי כלל. זֶה פונקציונליות מספקת גמישות נוספת בעת יצירת גילוי כללים.

מארחים שהתגלו מקבלים קידומת השם של כלל הגילוי ש יצר אותם, ברשימת המארחים. מארחים שהתגלו יכולים להיות ידנית נמחק. גם מארחים שהתגלו יימחקו אוטומטית, בהתבסס על הערך תקופת שמור משאבים אבודים (בימים) של כלל הגילוי. רוב אפשרויות התצורה הן לקריאה בלבד, למעט הפעלה/השבתה של מלאי המארח והמארח.

Zabbix לא תומך באבות טיפוס מארח מקוננים, כלומר אבות טיפוס מארח אינם נתמכים על מארחים שמתגלים על ידי כלל גילוי ברמה נמוכה.

תבניות מוכנות לשימוש

מערך הנתונים המוגדר כברירת מחדל ב- Zabbix מציע מספר תבניות מוכנות לשימוש עבור ניטור VMware vCenter או ישירות ESX hypervisor. תבניות אלו מכילים כללי LLD מוגדרים מראש וכן מספר בדיקות מובנות לניטור התקנות וירטואליות.

תבניות לניטור VMware vCenter ו- ESX hypervisor:

 • VMware - משתמש בנתוני UUID עבור פקודות מאקרו מתאימות;
 • VMware FQDN - משתמש בנתוני FQDN עבור פקודות מאקרו מתאימות.

על מנת שתבנית VMware FQDN תעבוד כהלכה לכל VM מנוטר צריך להיות שם מערכת הפעלה ייחודי התואם לכללי FQDN ו-VMware Tools חייב להיות מותקן בכל מחשב. אם התנאים הללו מתקיימים, מומלץ להשתמש בתבנית VMware FQDN. היצירה של תבנית VMware FQDN התאפשרה לאחר הצגת היכולת ליצירת מארחים עם ממשקים מותאמים אישית ב- Zabbix 5.2.

תבנית VMware קלאסית עדיין זמינה וניתן להשתמש בה אם FQDN לא ניתן לעמוד בדרישות. זכור כי VMware לתבנית יש בעיה ידועה. מארחים למכונות וירטואליות שהתגלו יעשו זאת להיווצר עם השמות השמורים ב-vCenter (לדוגמה, VM1, VM2, וכו.). אם Zabbix agent Active מותקן על מארחים אלה מאוחר יותר עם רישום אוטומטי מופעל, תהליך הרישום האוטומטי יקרא את המארח שמות כפי שהם נרשמו בעת ההשקה (לדוגמה, vm1.example.com, vm2.example.com וכו') וליצור מארחים חדשים מכיוון שלא נמצאו התאמות שמות. כתוצאה מכך יהיו שני כפילויות מארחים לכל מכונה עם שמות שונים.

תבניות המשמשות את Discovery (בדרך כלל, תבניות אלו לא אמורות להיות מקושר ידנית למארח):

 • VMware Hypervisor;
 • אורח VMware.

תצורת מארח

כדי להשתמש בבדיקות פשוטות של VMware, על המארח להיות בעל פקודות המאקרו הבאות של המשתמש מוּגדָר:

 • {$VMWARE.URL} - SDK של שירות VMware (vCenter או ESX hypervisor) כתובת אתר (https://servername/sdk)
 • {$VMWARE.USERNAME} - שם משתמש של שירות VMware
 • {$VMWARE.PASSWORD} - משתמש שירות VMware {$VMWARE.USERNAME} סיסמה

דוגמא

הדוגמה הבאה מדגימה כיצד להגדיר במהירות את VMware ניטור על Zabbix:

 • קומפיל שרת zabbix עם אפשרויות נדרשות (--with-libxml2 ו --with-libcurl)
 • הגדר את האפשרות StartVMwareCollectors בתצורת שרת Zabbix קובץ ל-1 או יותר
 • צור מארח חדש
 • הגדר את פקודות המאקרו המארח הנדרשות עבור אימות VMware:

 • קשר את המארח לתבנית שירות VMware:

 • לחץ על כפתור הוסף כדי לשמור את המארח.

רישום מורחב

ניתן לרשום את הנתונים שנאספו על ידי אספן VMware לפרטים איתור באגים באמצעות איתור באגים ברמה 5. ניתן להגדיר רמה זו שרת ו proxy קובצי תצורה או באמצעות אפשרות בקרת זמן ריצה (-R log_level_increase="vmware collector,N", כאשר N הוא תהליך מספר). הדוגמאות הבאות מדגימות עד כמה רישום רישום יכול להיות מורחב התחיל בתנאי שרמת ניפוי באגים כבר מוגדרת:

 הגדל את רמת היומן של כל אספני vmware:
    shell> zabbix_server -R log_level_increase="vmware collector"
    
    הגדל את רמת היומן של אספן vmware השני:
    shell> zabbix_server -R log_level_increase="vmware collector,2"

אם אין צורך ברישום מורחב של נתוני אספן VMware, זה יכול להיות הפסיק להשתמש באפשרות -R log_level_decrease.

פתרון תקלות

 • במקרה של מדדים לא זמינים, אנא ודא שהם אינם זמינים הפך ללא זמין או כבוי כברירת מחדל ב-VMware vSphere האחרון גרסאות או אם לא מונחות מגבלות מסוימות על מדדי הביצועים שאילתות מסד נתונים. לִרְאוֹת ZBX-12094 עבור פרטים נוספים.
 • במקרה של 'config.vpxd.stats.maxQueryMetrics' אינו חוקי או חורג ממספר התווים המרבי המותר** שגיאה, הוסף א פרמטר config.vpxd.stats.maxQueryMetrics לשרת vCenter הגדרות. הערך של פרמטר זה צריך להיות זהה ל- הערך של maxQuerysize ב-web.xml של VMware. ראה את ה-VMware הזה בסיס ידע מאמר לפרטים.