2 מתאם אירוע עולמי

סקירה כללית

מתאם אירועים גלובלי מאפשר להגיע לכל המדדים המנוטרים על ידי Zabbix וליצור מתאמים.

אפשר לתאם אירועים שנוצרו על ידי שונים לחלוטין מפעילים ולהחיל את אותן פעולות על כולם. על ידי יצירה כללי מתאם אינטליגנטי אפשר למעשה להציל את עצמך מאלפי הודעות שחוזרות על עצמן והתמקדות בסיבות השורש של א בְּעָיָה!

מתאם אירועים גלובלי הוא מנגנון רב עוצמה, המאפשר לך להתיר את עצמך מהיגיון של בעיה ופתרון מבוסס-טריגר אחד. כך רחוק, אירוע בעיה בודד נוצר על ידי טריגר אחד והיינו תלוי באותו טריגר לפתרון הבעיה. לא יכולנו לפתור בעיה שנוצרה על ידי טריגר אחד עם טריגר אחר. אבל עם מתאם אירועים המבוסס על תיוג אירועים, אנחנו יכולים.

לדוגמה, טריגר יומן עשוי לדווח על בעיות ביישום, בעוד א מפעיל סקר עשוי לדווח שהאפליקציה פועלת. לְקִיחָה היתרון של תגי אירועים אתה יכול לתייג את טריגר היומן בתור סטטוס: למטה תוך כדי תייג את טריגר הסקרים בתור סטטוס: למעלה. ואז, בעולם עולמי כלל מתאם אתה יכול לקשר את הטריגרים האלה ולהקצות מתאים פעולה לקורלציה זו כגון סגירת האירועים הישנים.

בשימוש אחר, מתאם גלובלי יכול לזהות טריגרים דומים ו להחיל את אותה פעולה עליהם. מה אם היינו יכולים לקבל רק בעיה אחת דווח על בעיה ביציאת רשת? אין צורך לדווח על כולם. זה אפשרי גם עם מתאם אירוע עולמי.

מתאם אירועים גלובלי מוגדר בכללי מתאם. א כלל מתאם מגדיר כיצד אירועי הבעיה החדשים משויכים אירועי בעיה קיימים ומה לעשות במקרה של התאמה (סגור את החדש אירוע, סגור אירועים ישנים תואמים על ידי יצירת אירועי OK תואמים). אם בעיה נסגרת על ידי מתאם גלובלי, היא מדווחת ב- עמודת מידע של ניטורבעיות.

הגדרת כללי מתאם גלובליים זמינה לרמת מנהל-על משתמשים בלבד.

::: שימו לב חשוב מתאם אירוע חייב להיות מוגדר מאוד בזהירות, מכיוון שהוא יכול להשפיע לרעה על ביצועי עיבוד אירועים או, אם תצורה שגויה, סגור יותר אירועים ממה שהיה מיועד (במקרה הגרוע ביותר אפילו כל אירועי הבעיה עלולים להיסגר). :::

כדי להגדיר מתאם גלובלי בבטחה, שים לב לדברים הבאים טיפים חשובים:

  • צמצם את היקף המתאם. הגדר תמיד תג ייחודי לחדש אירוע שמזוהה עם אירועים ישנים והשתמש בתג האירוע החדש* מצב מתאם;
  • הוסף תנאי המבוסס על האירוע הישן בעת שימוש ב-Close old פעולת אירוע (אחרת כל הבעיות הקיימות עלולות להיסגר);
  • הימנע משימוש בשמות תגים נפוצים שעלולים בסופו של דבר להיות בשימוש על ידי אחרים תצורות מתאם;
  • שמור את מספר כללי המתאם מוגבל לאלו שאתה באמת צוֹרֶך.

ראה גם: ידוע issues.

דוגמה 1

הפסק אירועי בעיה חוזרים ונשנים מאותה יציאת רשת.

כלל המתאם הגלובלי הזה יתאם בעיות אם מארח ו ערכי תג Port קיימים בטריגר והם זהים ב- האירוע המקורי והחדש.

הפעולה תסגור אירועי בעיה חדשים באותה יציאת רשת, שמירה רק על הבעיה המקורית פתוחה.