1 הגדרה ממקורות

סקירה כללית

אם מותקן ממקורות, המידע הבא יעזור לך בהגדרה Zabbix שער Java.

סקירה כללית של קבצים

אם השגת ג'אווה gateway ממקורות, היית צריך לסיים עם אוסף של סקריפטים של מעטפת, JAR וקבצי תצורה תחת $PREFIX/sbin/zabbix_java. תפקידם של קבצים אלה יסוכם להלן.

 bin/zabbix-java-gateway-$VERSION.jar

קובץ JAR של שער Java עצמו.

 lib/logback-core-0.9.27.jar
    lib/logback-classic-0.9.27.jar
    lib/slf4j-api-1.6.1.jar
    lib/android-json-4.3_r3.1.jar

התלות של שער Java: Logback, SLF4J, ו-Android JSON סִפְרִיָה.

 lib/logback.xml
    lib/logback-console.xml

קבצי תצורה עבור Logback.

 shutdown.sh
    startup.sh

תסריטי נוחות להפעלה ועצירה של שער Java.

 settings.sh

קובץ תצורה שמקורו בסקריפטים של הפעלה וכיבוי מֵעַל.

הגדרת והפעלת שער Java

כברירת מחדל, שער Java מאזין ביציאה 10052. אם אתה מתכנן להפעיל שער Java ביציאה אחרת, אתה יכול לציין זאת ב- settings.sh תַסרִיט. ראה את התיאור של תצורת שער Java file כיצד לציין זאת ו אפשרויות אחרות.

::: הערה אזהרה יציאה 10052 אינה IANA רשום. :::

לאחר שתרגיש בנוח עם ההגדרות, תוכל להפעיל את שער Java על ידי הפעלת סקריפט האתחול:

 $ ./startup.sh

באופן דומה, ברגע שאתה כבר לא צריך שער Java, הפעל את סקריפט הכיבוי לעצור את זה:

 $ ./shutdown.sh

שימו לב שבניגוד לשרת או פרוקסי, שער ג'אווה קל משקל ועושה זאת לא צריך מסד נתונים.

הגדרת שרת לשימוש עם שער Java

כששער Java פועל, עליך לומר לשרת Zabbix היכן כדי למצוא את Zabbix Java gateway. זה נעשה על ידי ציון JavaGateway ו פרמטרים של JavaGatewayPort ב-תצורת השרת file. אם המארח שבו JMX האפליקציה פועלת מנוטרת על ידי פרוקסי Zabbix, ולאחר מכן תציין פרמטרי החיבור ב-תצורת proxy file במקום זאת.

 JavaGateway=192.168.3.14
    JavaGatewayPort=10052

כברירת מחדל, השרת אינו מתחיל תהליכים הקשורים ל-JMX ניטור. אם אתה רוצה להשתמש בו, עם זאת, עליך לציין את מספר מופעים מפורקים מראש של משאלי Java. אתה עושה את זה באותו אופן הדרך שבה אתה מציין סקרים ולוכדים רגילים.

 StartJavaPollers=5

אל תשכח להפעיל מחדש את השרת או ה-proxy, לאחר שתסיים עם להגדיר אותם.

איתור באגים בשער Java

במקרה שיש בעיות עם שער Java או הודעת שגיאה שאתה רואה על פריט בחזית אינו תיאורי מספיק, אולי תרצה להסתכל על קובץ היומן של שער Java.

כברירת מחדל, שער Java רושם את הפעילויות שלו אל /tmp/zabbix_java.log קובץ עם רמת יומן "מידע". לפעמים המידע הזה לא מספיק ו יש צורך במידע ברמת יומן "ניפוי באגים". כדי הגדל את רמת הרישום, שנה את הקובץ lib/logback.xml ושנה את הרמה תכונה של תג <root> ל-"debug":

 <root level="debug">
     <appender-ref ref="FILE" />
    </root>

שימו לב שבניגוד לשרת Zabbix או פרוקסי Zabbix, אין צורך בכך הפעל מחדש את Zabbix Java gateway לאחר שינוי קובץ logback.xml - שינויים ב logback.xml יאסוף אוטומטית. כשתסיים עם איתור באגים, אתה יכול להחזיר את רמת הרישום ל"מידע".

אם ברצונך להיכנס לקובץ אחר או למדיה אחרת לגמרי כמו מסד נתונים, התאם את קובץ logback.xml כדי לענות על הצרכים שלך. ראה כניסה לאחור מדריך לפרטים נוספים.

לפעמים למטרות איתור באגים כדאי להפעיל את שער Java בתור א יישום מסוף ולא דמון. כדי לעשות זאת, הערה משתנה PID_FILE ב- settings.sh. אם PID_FILE מושמט, startup.sh סקריפט מתחיל את Java gateway כיישום מסוף ועושה Logback השתמש במקום זאת בקובץ lib/logback-console.xml, שלא רק מתחבר אליו מסוף, אך גם "ניפוי באגים" ברמת הרישום מופעל.

לבסוף, שים לב שמכיוון ששער Java משתמש ב-SLF4J לרישום, אתה יכול החלף את Logback עם המסגרת לבחירתך על ידי הצבת קובץ JAR מתאים בספריית lib. ראה SLF4J מדריך לפרטים נוספים.

ניטור JMX

עיין בדף ניטור JMX לפרטים נוספים.