3 סקריפטים מותאמים אישית של התראות

סקירה כללית

אם אינך מרוצה מסוגי מדיה קיימים לשליחת התראות יש דרך חלופית לעשות זאת. אתה יכול ליצור סקריפט ש יטפל בהודעה בדרך שלך.

סקריפטים של התראות מבוצעים בשרת Zabbix. סקריפטים אלה נמצאים בספרייה המוגדרת בשרת configuration file AlertScriptsPath מִשְׁתַנֶה.

להלן תסריט התראה לדוגמה:

#!/bin/bash
    
    ל=$1
    נושא=2$
    גוף=3$
    
    חתול <<EOF | mail -s "$subject" "$to"
    גוף $
    EOF

::: שימו לב חשוב החל מגרסה 3.4 Zabbix בודק את ה קוד יציאה של הפקודות והתסריטים שבוצעו. כל קוד יציאה שהוא שונה מ-0 נחשבת כפקודה ביצוע שגיאה. במקרה כזה Zabbix תנסה לחזור על ביצוע כושל. :::

משתני סביבה אינם נשמרים או נוצרים עבור הסקריפט, אז יש לטפל בהם במפורש.

תצורה

כדי להגדיר סקריפטים מותאמים אישית של התראות כסוג המדיה:

 • עבור אל ניהול → סוגי מדיה
 • לחץ על צור סוג מדיה

הכרטיסייה סוג מדיה מכילה תכונות כלליות של סוג מדיה:

כל שדות הקלט החובה מסומנים בכוכבית אדומה.

הפרמטרים הבאים ספציפיים לסוג המדיה של הסקריפט:

פרמטר תיאור
שם הסקריפט הזן את שם התסריט.
פרמטרי סקריפט הוסף פרמטרים של שורת הפקודה לסקריפט.
{ALERT.SENDTO}, {ALERT.SUBJECT} ו-{ALERT.MESSAGE} מאקרו נתמכים בפרמטרים של סקריפט.
התאמה אישית של פרמטרי סקריפט נתמכת מאז Zabbix 3.0.

ראה סוג מדיה נפוץ פרמטרים עבור פרטים על איך להגדיר הודעות ברירת מחדל ועיבוד התראות אפשרויות.

::: הערה אזהרה גם אם התראה לא משתמש בברירת מחדל הודעות, תבניות הודעות עבור סוגי פעולות המשמשים סוג מדיה זה עדיין חייב להיות מוגדר, אחרת לא תישלח הודעה.

:::

::: שימו לב חשוב כמו עיבוד מקביל של סוגי מדיה מיושם מאז Zabbix 3.4.0, חשוב לציין שעם יותר מאשר סוג מדיה אחד של סקריפט שהוגדר, ניתן לעבד סקריפטים אלה במקביל לתהליכי התראה. המספר הכולל של תהליכי ההתראה הוא מוגבל על ידי StartAlerters פרמטר. :::

Media type testing

To test a configured script media type:

 1. Locate the relevant script in the list of media types.

 2. Click on Test in the last column of the list; a testing form will open in a pop-up window. The testing form will contain the same number of parameters that are configured for the script media type.

 3. Edit the script parameter values if needed. Editing only affects the test procedure; the actual values will not be changed.

 4. Click on Test.

When testing a configured script media type, {ALERT.SENDTO}, {ALERT.SUBJECT}, {ALERT.MESSAGE} and user macros will resolve to their values, but macros that are related to events (e.g., {HOST.HOST}, {ITEM.LASTVALUE}, etc.) will not resolve, as during testing there is no related event to get the details from. Note that macros within {ALERT.SUBJECT} and {ALERT.MESSAGE} macros will also not resolve. For example, if the value of {ALERT.SUBJECT} is composed of "Problem: {EVENT.NAME}" then the {EVENT.NAME} macro will not be resolved.

מדיית משתמש

לאחר הגדרת סוג המדיה, עבור אל ניהול → משתמשים סעיף וערוך את פרופיל המשתמש כדי להקצות מדיה מסוג זה למשתמש. שלבים להגדרת מדיה למשתמש, שהם נפוצים עבור כל סוגי המדיה, הם מתואר ב- Media types.

שימו לב, שכאשר מגדירים מדיית משתמש, לא יכול להיות שדה שלח אל ריק. אם שדה זה לא ישמש ב-Alertscript, הזן כל אחד שילוב של תווים נתמכים כדי לעקוף את דרישות האימות.