3 סגירת תקלות ידנית

סקירה כללית

בעוד שבדרך כלל אירועי בעיה נפתרים באופן אוטומטי בעת ההפעלה הסטטוס עובר מ'בעיה' ל'בסדר', ייתכנו מקרים שכן קשה לקבוע אם בעיה נפתרה באמצעות א להפעיל ביטוי. במקרים כאלה, הבעיה צריכה להיפתר באופן ידני.

לדוגמה, syslog עשוי לדווח שחלק מפרמטרי ליבה צריכים להיות מכוון לביצועים מיטביים. במקרה זה מדווחים על הבעיה מנהלי לינוקס, הם מתקנים את זה ואז סוגרים את הבעיה באופן ידני.

ניתן לסגור בעיות באופן ידני רק עבור טריגרים עם המדריך אפשר אפשרות סגור מופעלת.

כאשר בעיה "נסגרת ידנית", Zabbix מייצרת פנימית חדשה משימה עבור שרת Zabbix. ואז תהליך מנהל המשימות מבצע את זה משימה ויוצר אירוע OK, ולכן סוגר אירוע בעיה.

בעיה סגורה ידנית לא אומרת שהטריגר הבסיסי יעשה זאת לעולם אל תיכנס שוב למצב 'בעיה'. ביטוי הטריגר הוא הוערך מחדש ועלול לגרום לבעיה:

  • כאשר מגיעים נתונים חדשים עבור כל פריט הנכלל בביטוי הטריגר (שים לב שהערכים נמחקו על ידי שלב עיבוד מקדים מצערת אינם נחשבים כמתקבלים ולא יגרמו לביטוי טריגר להערכה מחדש);
  • כאשר משתמשים בפונקציות מבוססות זמן בביטוי. לְהַשְׁלִים ניתן למצוא רשימת פונקציות מבוססת זמן ב-טריגרים page.

תצורה

נדרשים שני שלבים כדי לסגור בעיה ידנית.

תצורת טריגר

בתצורת טריגר, הפעל את האפשרות אפשר סגירה ידנית.

חלון עדכון בעיה

אם מתעוררת בעיה עבור טריגר עם דגל סגירה ידנית, אתה יכול פתח את החלון הקופץ עדכון הבעיה. חלון של בעיה זו וסגור את הבעיה באופן ידני.

כדי לסגור את הבעיה, סמן את האפשרות סגור בעיה בטופס ו לחץ על עדכון.

כל שדות הקלט החובה מסומנים בכוכבית אדומה.

הבקשה מעובדת על ידי שרת Zabbix. בדרך כלל זה ייקח כמה שניות כדי לסגור את הבעיה. במהלך תהליך זה מוצג סגירה ב ניטורבעיות כמצב הבעיה.

אימות

ניתן לוודא כי בעיה נסגרה באופן ידני:

  • בפרטי האירוע, זמין דרך ניטורבעיות;
  • על ידי שימוש במאקרו {EVENT.UPDATE.HISTORY} בהודעות הודעות שיספק את המידע הזה.